top of page

קצת עליי

oren-removebg-preview.png

מאז תחילת המאה אני מנסה לפצח את החידה:
איך ללמוד וללמד במאה ה-21?  
הפתרון שמדבר אלי הוא חיבור בין עולמות ידע, שימוש מושכל בטכנולוגיה ופיתוח מיומנויות המבדילות בני אדם למכונות, יצירתיות, יזמות ועבודת צוות. 

אני יזם, יועץ ומרצה בתחום הפדגוגיה של המאה ה-21 ומדע פופולרי. מוסמך במדע האקולוגיה ומורה לפיזיקה. מקים חברת 'מפרש' העוסקת ביזמות בתחום החינוך ופדגוגיה של המאה ה-21. יוצר הפודקאסט הפופולארי 'אבא למה' - פודקאסט מדע לילדים. מדריך מורים ומפתח פרויקטים ותוכניות לימוד בנושא חינוך ומדע. מרצה בארץ ובעולם.

מעל לעשור אני מרצה ברחבי הארץ ובחו"ל תוך שילוב ייחודי ומקורי של תחומי ידע: מדע, קולנוע, מוזיקה, צילום, ספורט וטכנולוגיה. ההרצאות הן מופע המשלב את הקהל ומחבר עולמות ידע בדרכים חדשות ומפתיעות. ההרצאות מתאימות למסגרות חינוכיות לחברות ולארגונים. אני מעביר תוכניות לימוד מדעיות בבתי ספר ומוסדות חינוך. ע"י שילוב ייחודי של תחומי ידע וסביבה טכנולוגית דיגיטלית, התוכניות מספקות לתלמידים סביבת למידה חדשנית, פעילה ומעוררת השראה.

החינוך הטוב ביותר הוא...

בתקשורת

לקוחות מספרים

משרד הבטחון

ההרצאה 'מהו כח העל שלך' היתה מרתקת ומעניינת. התכנים הועברו בצורה מקורית, מעוררת מחשבה והשראה ולא קונבציונאלית. אורן גרם לנו לחשוב בצורה יצירתית ולחפש בכל אחד ואחת מאיתנו את כח העל שלו. מעבר לעובדה שהאוירה היתה סופר נעימה ואינטראקטיבית, היה חיבור בגובה העיניים ולרגעים גם היה מרגש. אורן משלב את הקהל ויוצר תחושה של שותפות וחיבור מהרגע הראשון. אחת ההרצאות היותר מקוריות שיצא לנו להיחשף אליהן. התגובות של העובדים המשיכו לזרום גם ימים אחרי ההרצאה. תודה על ההזדמנות לשמוע אותך

מגשימים יזמות בחינוך

אורן פרבר מלהטט במוחנו, לשמחתנו,

זכינו להרצאה מיוחדת ומהנה של אורן פרבר.

אורן ארז תובנות בנושא התנהגותנו כפרטים וכחברה בפעילות פיזיולוגית וקוגניטיבית של המוח, ונתן לנו נקודת מבט אחרת וכלים לשנות את תפישתנו והתנהגותנו. מומלץ לכולם, ובפרט למורים, מנהלים והורים.

רן מאיר, מייסד ומנהל 

עמ"ט

אורן פרבר הגיע אלינו לבוקר מיוחד שארגנו כפתיחת שנה לפעילויות העשרה לתלמידי עתודה מדעית משכבה ז' ח' וט' יחד עם ההורים. ההורים והתלמידים אהבו מאוד את ההרצאה וניכר שהיתה מעוררת מחשבה והתלהבות.

ההרצאה ל"המציא את המחר" מעניינת וסוחפת את התלמידים וההורים שהיו מרותקים להסברים המדעיים ולסרטונים המלווים את ההרצאה. שיתוף התלמידים במהלך ההרצאה הוסיף רבות לעניין ולאותנטיות של ההרצאה ולנושאים המופיעים בה. הידע המדעי הנרחב,  ההסברים הברורים, הצגת שאלות מאתגרות  והכריזמה של אורן, ממלאים את ההרצאה והפעילות בקסם וסקרנות ובתחושה שהמדע הוא אכן התחום של העתיד וכדאי לגלות עוד ועוד על נפלאות הטבע והעולם.
אנה גיירו, רכזת

תיכון עירוני ט' תל-אביב

הרצאתו של אורן פרבר בנושא 'מהו כוח העל שלי', מרתקת ומעניינת ביותר. ההרצאה מתאימה לתלמידים, הורים ומורים וכל אחד מוצא את החיבור האישי שלו להרצאה אשר נותנת גם כלים לקבלת החלטות חשובות במהלך החיים. 

אורן מרצה כריזמטי ביותר, מרתק את הקהל ותגובות הקהל כולו היו נלהבות ביותר. ממליצה ביותר על ההרצאה!

ד"ר חוה גולדשטיין, מנהלת תחום מצויינות

מרכז למחוננים "מעלות", מודיעין

ברצוני להודות לך על ההרצאה המרתקת שהעברת בפני תלמידי מרכז למחוננים "מעלות", במודיעין. ההרצאה הייתה מעוררת חשיבה ומעניינת מאד. התלמידים, המורים וההורים כאחד, שיבחו אותה. נהנינו מאד וממליצה עליה בחום."

דפנה שריג, מנהלת המרכז

חט"ב עתידים אור עקיבה

נהנינו מאוד מהרצאתך אשר הייתה מרתקת, ייחודית ושונה בהגשתה ובגישתה לתתום המדעים. הסרטונים המחישו את הנושא היטב, שילוב קטעי הוידאו והניסויים, גרם לקהל להרגיש שהם חלק מהמצגת ומשתתפים במסע. האנרגטיות שלך וההסברים המדוייקים תרמו רבות להצלחת הפעילות. זאת פעילות מומלצת בחום!!! הנך מלווה את בית ספרינו מספר רב של שנים, פותח את תוכנית העתודה בצורה חווייתית, מעשירה יסוחפת אחריה הורים תלמידים ומורים. נשמח לעוד הרצאות בעתיד. תודה על הכל." 

דנה גרינשפון, רכזת מצוינות 

קייטנת "אהבת ישראל בנות" בית שמש

הפעילות היתה מרתקת, מגוונת וסוחפת והיא קצרה משוב מחמיא מהתלמידים, המדריכים וההורים. הוכיחה לי לראשונה שפעילות במדעים יכולה להיות שוות ערך לפעילויות אתגר המקובלות בקייטנה, ולהצית את התלהבותם של הילדים.

אורן ואושרית - שניהם עם גישה חיובית ויחסי אנוש מצוינים, השכילו להגיע אל ליבם של התלמידים, לעורר את סקרנותם ולהביא אותם לפעילות חקר. תודה!

נעמה גמבש, רכזת קייטנה

תיכון ברנר פתח-תקווה

המון תודות על הרצאה מאד מעניינת. אני מודה לך בשמי ובשם המורים והתלמידים. כבר המלצתי למורים אחרים על ההרצאה.

יהודית פלדמן, רכזת כימיה

Linnovate

לאורן יכולת בלתי רגילה להציג נושאים מדעיים בצורה קלילה אשר גורמת לקהל להישאר מרותק. ההרצאה השנה (כנס OpenFirst לקוד פתוח בשיתוף Microsoft) הייתה מעמיקה; קיבלנו תובנות רבות ונותרנו עם טעם של עוד. זוהי השנה השלישית בה אנו מזמינים את אורן להרצות בכנס השנתי שלנו, ונהנים בכל פעם לקבל משובים מעולים.
אלרואי מרום, מנכ"ל

חט"ב לטבע סביבה וחברה

אורן היקר, המון תודה על הרצאת זום מרתקת בנושא צילום ומדע. היה מעניין, סוחף, מעשיר ומרחיב ידע. העברת את ההרצאה בנועם, חיוך וסבלנות רבה. התלמידים והמורים נהנו מאד והזמן חלף בחשיפה איטית (למדתי משהו?). אין ספק כי נתראה שוב בעתיד.
גליה ליטבק, רכזת מדעים

תכנית נחשון נס-ציונה

משוב על ההרצאה 'להמציא את המחר'. אורן פרבר ביקר בכיתות "מאירים" שלנו בגולדה מאיר נס ציונה, תלמידי י"ב, למפגש מרתק על עתידנות ומדע. התלמידים והמורות נהנו מהרצאה מעניינת, שלוותה במצגת וסטונים ובעיקר בכריזמה של אורן. זו לא פעם ראשונה שאני שומעת את אורן ולכן ידעתי שהמפגש הזה יהיה מפגש מנצח. לא הפתיע אותי לראות את ההתקהלות סביבו בסיום המפגש. הוא עורר סקרנות ועניין אצל תלמידי. ממליצה מאוד על הרצאה זו ועל כל מפגש עם אורן. מתאים לכל הגילאים וגם למפגש תלמידים-הורים.

עפרה שרן, רכזת תכנית נחשון
 

תל"י בית חינוך ירושלים

אורן פרבר העביר סדנא בבית ספרנו לתלמידי העתודה המדעית-טכנולוגית. מהשנייה הראשונה הוא גייס את תשומת הלב של כולם עם אפקטים מדהימים, אח"כ הסביר את הרציונאל בכל אחת מההדגמות בצורה מרתקת. התלמידים חוו בעצמם שלל התנסויות ורצו עוד ועוד ועד... סיימנו עם טעם של עוד ורצון עז לחשוף יותר תלמידים לפלאים שראינו. אני ממליצה על הפעילות בחום ואזמין את אורן בוודאות שוב.

איילת גלמן-פת, רכזת מדעים

קרית חינוך דרור

כשפניתי לאורן, כמה שנים אחרי ששמעתי את ההרצאה המעולה שלו על פיזיקה בסרטים, גיליתי שיש לו רפרטואר מרים ביותר. אורן עזר לנו לבחור את ההרצאה שתתאים לקהל היעד (מצלמדע, לשכבת ז'). אורן מגיע להרצאה מאורגן עם כל הציוד הדרוש. משלב בין ההסברים הטכניים / מדעיים לבין תחומי העניין של הקהל. מהשנייה הראשונה אורן מעניין ומסקרן את התלמידים. לאורך ההרצאה התלמידים השתתפו, התלהבו ולמדו. למרות גודל הקהל (כ-130 תלמידים בהרצאה), כולם יכלו להשתתף ולהתנסות. ההרצאה מגוונת ומשלבת הדגמות, מצגת, הסברים, חידות והתנסויות של הקהל. מומלצת בחום.

נטלי להבי, צוות מדעים 

מינהל החינוך, עיריית ת"א-יפו

תלמידים שעסקו בחקר מדעי מ־21 הט״ב בת״א זכו לשמוע את ההרצאה 'מהו כוה העל שלך?'. ההרצאה הבליטה את הכוחות הקיימים באדם ושמאפשרים לו להגיע להישגים שלא דמיין שהם אפשריים בתחומים שונים, ובתור שכזו, תאמה את המאמץ והאווירה שבה היינו כולנו בשלב זה של השנה - סיום תהליך לימודי שכלל עיסוק בחקר מדעי על כל כלליו ופרטיו. תענוג היה לראות את הקהל הצעיר משתף איתך פעולה, וזאת, בשל הגישה הבלתי אמצעית שלך וההקשבה לרחשי הלב באולם. בהצלחה רבה! 

יפה גונדה, רכזת מדעים

עירוני ח' ראשון לציון

אורן היקר, אתמול העברת לכיתות עמ"ט מז' ועד ט' שתי הרצאות על פיזיקה ומוסיקה ומצלמדע. התלמידים ואנחנו נהננו מאד ורציתי להגיד תודה רבה. כל פעם מחדש אתה מצליח לרתק אותם בנושא חדש. ההרצאה תמיד רלוונטית לחיי היום יום ולמדעים. מסקרנת, מלאה בהדגמות סוחפות ובהשתתפות שלהם ולגמרי מגרות את החשיבה ומעודדות את התלמידים להמשך "משחק" וניסוי לאחר מכן. הפידבקים מתלמידים בשתי ההרצאות היו מצוינים. תלמידים אמרו שהיה להם מעניין וכיף וביקשו שנזמין אותך להרצאות המשך. בעיניי אתה עושה עבודה חשובה בהנגשת המדע לילדים, ומגביר את המוטיבציה והסקרנות להמשיך וללמוד.

עדי מזרחי, רכזת מדעים 

חט"ב מעלה אדומים

אורן, היה מופע נפלא! עפו עליך בחטיבות הביניים. תודה רבה. היה מעולה+++

מרים מנדלוביץ

בין לקוחותינו